Wolny rynek w służbie zdrowiu

12 stycznia 2022 Filmy komentarze: 0

Podczas rozmów na temat systemów ochrony zdrowia zwolennicy systemu prywatnej opieki zdrowotnej niejednokrotnie powołują się na Singapur jako kraj, w którym wydatki na ten cel są niewielkie, system zderegulowany, a konsumenci mogą cieszyć się wysoką dostępnością usług medycznych. Czy jednak w istocie jest to dobry przykład skuteczności rozwiązań rynkowych? Jeśli nie, to gdzie takiego przykładu należy szukać? A jeśli tak, to jakie elementy singapurskiego systemu można zastosować w Polsce?

Te i inne pytania stawia Dyrektor Generalny Instytutu Misesa Mateusz Benedyk. Odpowiedzi na nie udziela Łukasz Jasiński, którego zamiłowania naukowe skupiają się na analizie systemów ochrony zdrowia i przedstawianiu zarówno praktycznych jak i teoretycznych przewag systemu rynkowego. Teksty Łukasza można znaleźć na naszym portalu klikając w ten link.

Jeśli chcesz więcej takich filmów, wesprzyj Instytut darowizną: https://mises.pl/przekaz-darowizne/.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *