Życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok 2023!

24 grudnia 2022 Aktualności komentarze: 0

Droczy Czytelnicy, Sympatycy, Darczyńcy i Przyjaciele Instytutu Misesa,

z okazji Świąt Bożego Narodzenia, pragnę złożyć Wam serdeczne życzenia.

Bardzo cieszę się, że w kolejnym roku mogliśmy liczyć na Waszą obecność i wsparcie. Dzięki Waszej pomocy dokonaliśmy w tym roku naprawdę wiele. Nie tylko udało się nam rozpocząć nowy projekt edukacyjny – Szkołę Filozofii Polityki, czy wydać kolejny tom biografii Ludwiga von Misesa. Największym osiągnięciem jest sprostanie wyzwaniom, które spadły na naszą część świata w tym roku. Wspólnie z naszymi Sympatykami mogliśmy przekazać konieczną pomoc Ukrainie stającej przeciw rosyjskiemu agresorowi. Wierzymy, że w tej trudnej sytuacji polskie środowisko wolnościowe zdało test na piątkę z plusem i udowodniło, że Polska może śmiało zwać się humanitarnym supermocarstwem. Wszystkie te działanie nie byłyby możliwe bez Waszego zaangażowania i wsparcia, za co kieruję serdeczne wyrazy wdzięczności!

W te święta pamiętajmy szczególnie o osobach, które nie mogą spokojnie zasiąść do wigilijnego stołu. O wszystkich „zapomnianych ludziach”, którzy, w skutek błędnych decyzji polityków, muszą cierpieć wojnę lub niedostatek. Jak podkreślał Ludwig von Mises – największym wrogiem pokoju i dobrobytu jest etatyzm. Żywimy gorącą nadzieję, że ciężka codzienna praca wszystkich ludzi dobrej woli będzie w stanie stawić mu czoła.

Głęboko wierzę, że Sympatycy Instytutu Misesa to właśnie tacy „ludzie dobrej woli”. Dlatego pragnę gorąco życzyć Wam wszystkim wytchnienia wśród bliskich i rodziny na Święta, a na cały Nowy Rok wytrwałości i siły do walki w obronie pokoju dla nas wszystkich.

W imieniu całego zespołu Instytutu Misesa,

 

 

Mikołaj Pisarski
Prezes Zarządu

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572