Powrót
KASE

Lawrence Reed 23-go kwietnia w Lublinie

0
Instytut Misesa
Przeczytanie zajmie 2 min
KASE_Lublin_23-04-24_Reed_miniatura

Już 23 kwietnia (wtorek) zapraszamy na spotkanie z wybitnym amerykańskim ekonomistą prof. Lawrence Reedem, które odbędzie się na Wydziale Ekonomicznym UMCS!

Prof. Reed wygłosi wykład (w języku angielskim) pt. "The Difference One Can Make: Real Heroes". Wykład będzie poświęcony historiom niezwykle inspirujących, ale nie znanych osób, których odwaga i charakter stanowią inspirację dla słuchaczy w każdym wieku. Przedstawione historie bazują na książce prof. Reeda pt. "Real Heroes: Inspiring True Stories of Courage, Character and Conviction".

Data: 23 kwietnia
Godzina: 13:15 – 14:45
Miejsce: Wydział Ekonomiczny UMCS, Aula III.

Prof. Lawrence W. Reed to wieloletni prezydent Foundation for Economic Education (pierwszego amerykańskiego think-tanku ekonomicznego) oraz autor niezliczonych publikacji ekonomicznych, w których przedstawia m. in. zalety gospodarki rynkowej. W języku Polskim ukazały się dotychczas jego dwie książki: "52 mity o kapitalizmie" oraz "Wielkie mity Wielkiego Kryzysu".

Nie jest to jednak koniec atrakcji! O 18:30 odbędzie się premiera filmu o wybitnym ekonomiście Carlu Mengerze – założycielu Austriackiej Szkoły Ekonomii. Film pt. "Carl Menger. Notatki na marginesie" będzie można obejrzeć wspólnie z naszym gościem – prof. Reedem.
Akcja filmu toczy się na dwóch poziomach. Pierwszy to poziom historyczny: życiorys Carla Mengera. Drugi to opowieść o ludziach wydobywających jego postać na nowo.
Poziom historyczny pozwala nam zrozumieć, w jaki sposób Menger budował swój system, co go ukształtowało i jak próbował zmienić rzeczywistość. Poziom współczesny to opowieść o tym, czy mengerowskie idee wciąż są aktualne i co można zrobić dysponując narzędziami Mengerowi niedostępnymi.

Szczegóły wydarzenia:
18:30 – 20:00 Premiera filmu "Carl Menger. Notatki na marginesie"; Wydział Ekonomiczny UMCS, Aula III.

Serdecznie zapraszamy

Kategorie
Aktualności KASE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.