Nie zapomnij rozliczyć PIT do końca kwietnia
KRS: 0000174572
Powrót
Prace Dyplomowe

Sieroń: Funkcje przedsiębiorcy w gospodarce rynkowej

4
Arkadiusz Sieroń
Przeczytanie zajmie 1 min
Pobierz w wersji
PDF

Autor: Arkadiusz Sieroń
Wersja PDF

Przedstawiamy kolejną "austriacką" pracę dyplomową. Arkadiusz Sieroń, członek redakcji mises.pl, napisał pod opieką dr. hab. Jacka Prokopa, prof. SGH, pracę licencjacką o funkcjach przedsiębiorcy w gospodarce rynkowej.

Całość w wersji PDF


Pomóż nam popularyzować myśl wolnorynkową. Zostań mecenasem książki Socjalizm, rachunek ekonomiczny i funkcja przedsiębiorcza Jesúsa Huerta de Soto


Kategorie
Prace Dyplomowe Teksty

Czytaj również

Breitkopf_Praca-magisterska_Kapitalizm-współczesny-–-rodzaje-zróżnicowanie-i-aktualne-trendy.jpg

Prace Dyplomowe

Breitkopf: Kapitalizm współczesny – rodzaje, zróżnicowanie i aktualne trendy

Publikujemy kolejną interesującą pracę magisterską.

Smolarek_Popytowo-podażowe-przyczyny-inflacji-na-przykładzie-Polski.jpg

Prace Dyplomowe

Smolarek: Popytowo-podażowe przyczyny inflacji na przykładzie Polski

Praca magisterska napisana na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Smółko_praca-magisterska.jpg

Prace Dyplomowe

Smółko: Instytucja własności według wybranych przedstawicieli Austriackiej Szkoły Ekonomii

Publikujemy kolejną pracę magisterską związaną tematycznie ze szkołą austriacką.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze 4
Rozsądny Rynkowiec

praca ciekawa merytorycznie.
mam kilka uwag technicznych, ktore dotycza tez innych zamieszcanych tutaj prac:
1. sformułowanie: "Niemniej, uważamy, iż...". mam rozumiec ze praca pisana była razem z promotorem? dlaczego liczba mnoga?
2. duzy prooblem z technicza strona pracy. zupelny brak umiejetnosci robienia przypisów. szkoda ze teraz tego nie ucza :(
3. Rothbard nienawidzi Smitha. negowanie roli Smitha w ekonomii nic pozytywnego nie da ekon. austraiackiej. jedynie prowadzi do jej osmieszania a nie o to chodzi. prosze o wywazone podejscie.

pozdr. RR

Odpowiedz

Manku Mankowski

Lololololol!
Mnóstwo prac naukowych napisano w liczbie mnogiej. Do połowy XXw. było to wręcz powszechne. Być może dziś rzadziej się to spotyka, co nie oznacza, że to błąd.

Odpowiedz

arkazy

@ 1
1. Cechą charakterystyczną stylu naukowego jest m.in. "obiektywność przedstawianych zjawisk i problemów, poprzez użycie form bezosobowych lub formy liczby mnogiej" (za wikipedią).
2. Co prawda istnieje wiele sposobów robienia przypisów, ale z chęcią dowiem się, co według Pana źle zrobiłem - mógłbym prosić więc o jakiś konkretny przykład?
3. Nie wiem, jakie uczucia Rothbard żywił do Smitha, ale wydaje mi się to tutaj najmniej istotne. Dużo ważniejsze jest to, że Smith, w swoim opus magnum nie zajmuje się przedsiębiorcą per se, lecz firmą, analizuje ceny naturalne, że nie będę wspominał, iż popiera wiele interwencji rządowych i tę nieszczęsną kosztową teorię wartości. Nie sądzę, aby zwracanie uwagi na te fakty stanowiło negowanie roli Smitha - wydaje mi się nawet, że Smith jest znacznie przereklamowany względem Cantillona, Saya czy Bastiata. Mógłbym znowu prosić o jakieś konkretne przykłady "ośmieszania" Smitha?
Pozdrawiam Serdecznie!

Odpowiedz

dsa

A moim zdaniem praca jest po prostu słaba, mówi o funkcjach przedsiębiorcy, a nie ma tam w ogóle jasnej typologii takowych, ani przywołania jednego, spójnego kryterium. Bardzo słaba praca.

Odpowiedz

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.