Powrót
Aktualności

1,5% podatku jednak dla Instytutu Misesa!

0
Instytut Misesa
Przeczytanie zajmie 2 min
oswiadczenie 1200x900 (1)

Szanowni Państwo,

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że dziś, 11 marca 2024 roku, Instytut Misesa został dopisany do listy Organizacji Pożytku Publicznego uprawnionych do otrzymywania 1,5% podatku dochodowego! Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego pozytywnie odniósł się do naszego pisma odwoławczego. 

Jeśli ktokolwiek z Państwa złożył już swoje zeznanie podatkowe i nie uwzględnił w nim przekazania 1,5% na rzecz Instytutu Misesa, pragniemy zachęcić do skorzystania z możliwości złożenia korekty zeznania. Taka zmiana jest prostym procesem i pozwala na jeszcze skuteczniejsze wspieranie wartościowych inicjatyw.

Zakładamy także, że proces przekazania 1,5% podatku może napotkać na chwilowe trudności techniczne, wynikające z konieczności aktualizacji baz danych przez Ministerstwo Finansów. Jeżeli napotkają Państwo na jakiekolwiek przeszkody w przekazaniu wsparcia na rzecz Fundacji, prosimy o cierpliwość i kontakt z Karolem Szczerbińskim - Dyrektorem Fundraisingu w Instytucie Misesa pod adresem karol.szczerbinski@mises.pl.

Chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy byli z nami i wspierali nas w trakcie oczekiwania na rozwiązanie formalności, zwłaszcza wszystkim Darczyńcom, którzy w czasie tej niepewnej sytuacji finansowej przekazali nam swoje datki. Wasze wsparcie jest dla nas niezmiernie ważne i inspiruje nas do dalszej pracy.

Wprowadzamy także szereg zmian organizacyjnych, aby zapewnić, że podobne sytuacje nie będą miały miejsca w przyszłości. Dzięki tym działaniom, możemy teraz skupić się na realizacji naszych celów i misji z jeszcze większym zaangażowaniem.

Jesteśmy przekonani, że dzięki Państwa wsparciu będziemy w stanie zrealizować wiele wartościowych projektów i inicjatyw. Razem możemy dokonać wielkich rzeczy i przyczynić się do promowania wiedzy ekonomicznej w społeczeństwie.

Zachęcamy do przekazywania 1,5% podatku na rzecz Instytutu Misesa i dalszego wspierania naszej działalności.

Numer wpisu do KRS: 0000174572

Z wyrazami wdzięczności i nadziei na dalszą współpracę,
Zarząd Instytutu Misesa 

Kategorie
Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.