Powrót
Aktualności

Tom I biografii Ludwiga von Misesa już do nabycia w naszym sklepie!

0
Instytut Misesa
Przeczytanie zajmie 3 min
fb-poziom.jpg

Najbardziej wyczekiwana książka w środowisku wolnościowym jest już dostępna w naszym sklepie! 

Oto dzieło, które będzie budzić podziw przez lata. Jörg Guido Hülsmann w swojej pracy dokonał niemal niemożliwego. Jego monumentalne dzieło jest wynikiem dziesięciu lat przeczesywania archiwów w pięciu krajach oraz bezpośredniego dostępu do obszernych prac Misesa oraz jego współpracowników.

Pierwszy z dwóch tomów biografii Ludwiga von Misesa opowiada o jego dzieciństwie i młodości, początkach kariery zawodowej, losach na froncie pierwszej wojny światowej oraz udziale w powojennej rekonstrukcji Austrii, a także omawia jego trzy pierwsze ważne prace: Teorię pieniądza i kredytu, Naród, państwo i gospodarkę oraz Socjalizm, zakreślając przy tym sytuację w Wiedniu przełomu wieków i historię powstania austriackiej szkoły ekonomii.

KUP TERAZ KSIĄŻKĘ LUB E-BOOKA!

O autorze

Jörg Guido Hülsmann to niemiecki ekonomista zajmujący się głównie kwestiami z dziedziny pieniądza, bankowości, polityki monetarnej i rynków finansowych. Wykłada ekonomię na Uniwersytecie w Angers we Francji. Jest autorem kilku książek, przetłumaczonej i wydanej przez Instytut Misesa „Etyki produkcji pieniądza”, „Ordnung und Anarchie” oraz przede wszystkim monumentalnej biografii Ludwiga von Misesa. Prof. Hülsmann przetłumaczył kilka ważnych dzieł ekonomicznych na język niemiecki. Jest także autorem wielu artykułów, które ukazały się w Quarterly Journal of Austrian Economics”, „The Independent Review”, „Procesos de Mercado” czy „The Journal of Markets and Morality”.

Jörg Guido Hülsmann (posługujący się płynnie czterema językami obcymi), przebrnął przez ogrom materiału w archiwach i nie tylko uporządkował intelektualną spuściznę Misesa, ale wytłumaczył także jej genezę.

Przeczytaj wywiad z autorem: Oczami Misesa – wywiad z Jörgiem Guidem Hülsmannem

Zawartość książki

Choć książka jest ogromna, czyta się ją bardzo szybko – niczym świetną powieść.

Hülsmann łączy w sobie kilka cech, które są niezbędne, by rzetelnie i kompleksowo opisać życie i dorobek Ludwiga von Misesa. Oprócz tego, że jak już wspomnieliśmy, jest ekonomistą i poliglotą, to niezwykle pracowity i skrupulatny historyk. Pisząc tę biografię wykorzystał bogaty zasób źródłowy, by odkryć wiele nieznanych wątków w życiu Misesa i lepiej zrozumieć decyzje, które podejmował austriacki ekonomista.

To znacznie więcej niż biografia wielkiego austriackiego ekonomisty. Jest to monumentalne dzieło, które śledzi życie Ludwiga von Misesa i ewolucję jego myśli ekonomicznej oraz umieszcza ją we właściwym kontekście historycznym i kulturowym. Niezwykle bogaty zasób źródłowy sprawia, że publikacja ta idealnie nadaje się dla osób, które dopiero wkraczają w świat nauk ekonomicznych, jak i dla pasjonatów szkoły austriackiej. Nawet osoby uważające się za ekspertów od myśli Misesa znajdą w tej publikacji wiele niezwykle ciekawych faktów.

Przeczytaj fragment książki: Hülsmann: Mises o wartości

O książce

„Ta książka jest wspaniałym osiągnięciem naukowym. To kompletna praca o życiu i działalności Misesa, znakomicie nakreślająca przy tym warunki panujące w ówczesnym Wiedniu, rozkwit szkoły austriackiej, rolę innych myślicieli, takich jak Hayek, oraz wkład Misesa w rozwój amerykańskiego i światowego libertarianizmu." — Ralph Raico

„Książka Hülsmanna jest czymś więcej niż li tylko biografią wielkiego dwudziestowiecznego ekonomisty z Austrii. To monumentalne dzieło o życiu Ludwiga von Misesa i ewolucji jego myśli ekonomicznej, umieszczające je we właściwym kontekście historycznym i kulturowym. Książka […] przedstawia wiele nowych, a przy tym często zaskakujących informacji i danych. […] Należy ją uznać za jedną z najważniejszych dotychczasowych interpretacji dziejów szkoły austriackiej." — Jesús Huerta de Soto

„Hülsmann w niebywałym stopniu łączy w sobie umiejętności wnikliwego ekonomisty analitycznego i wytrwałego badacza. Jest pod tym względem godnym następcą Murraya Rothbarda. Biografia Misesa jest wybitnym osiągnięciem naukowym. […] To obowiązkowa lektura dla każdego, kto interesuje się szkołą austriacką." — David Gordon

Książkę w formie tradycyjnej oraz e-booka można kupić w naszym sklepie!

Kategorie
Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.