Powrót
Aktualności

„Burżuazyjna godność” – III miejsce w konkursie Economicus!

0
Instytut Misesa
Przeczytanie zajmie 1 min
III-miejsce.png

24 maja poznaliśmy laureatów nagrody Economicus. W tegorocznym finale III miejsce zajęła wydana przez nas Burżuazyjna godność Deirdre N. McCloskey.

Economicus to największy w Polsce konkurs na najlepsze książki ekonomiczne i biznesowe, jakie ukazały się na naszym rynku wydawniczym. To już ósma edycja konkursu organizowanego przez „Dziennik Gazetę Prawną”.

Jak mówi szef wydawnictwa IM i jeden z tłumaczy odpowiedzialnych za sukces polskiego wydania Bourgeois dignity, Marcin Zieliński,

Książka McCloskey jest odtrutką na wciąż popularne teorie mówiące, że za rozwój gospodarczy odpowiadają grabieże i podboje albo korzystne warunki geograficzne. Autorka w gruncie rzeczy rozwija często powtarzaną przez Misesa tezę, że za postęp krajów Zachodu odpowiadają idee – idee, które McCloskey określa jako „burżuazyjną godność i wolność”.

To dla nas wspaniała wiadomość, że tak wolnościowa interpretacja nowoczesnego wzrostu gospodarczego została doceniona przez jury konkursu. To znak, że z naszymi ideami wolności i pokojowej współpracy docieramy do coraz szerszego grona osób.

 

Zachęcamy do nabycia książki Burżuazyjna godność.

economicus

Kategorie
Aktualności

Czytaj również

MISES_GRUPOWE-12-1

Relacje

Za nami X edycja Szkoły Ekonomicznej

Wzięło w niej udział prawie 40 uczestników.

Witold-Kwasnicki_black

Relacje

Profesor Witold Kwaśnicki – wspomnienie

Hołd pamięci prof. Kwaśnickiemu oddają jego studenci.

#495_575x420

Aktualności

Zjazd Austriacki 2023 - do zobaczenia 2 grudnia w Warszawie!

Zarezerwujcie sobie czas w sobotę 2 grudnia.

MISES-33

Aktualności

Ruszyła rekrutacja na Szkołę Ekonomiczną 2023!

Zapraszamy do udziału w edycji 2023!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.