Powrót
Aktualności

Drugi tom biografii Ludwiga von Misesa już dostępny!

0
Instytut Misesa
Przeczytanie zajmie 2 min
t2-book.jpg

Z nieukrywaną przyjemnością przedstawiamy Państwu radosną nowinę – drugi tom biografii Ludwiga von Misesa jest już dostępny w sklepie Instytutu.

Po ponad dwóch latach od wydania pierwszego tomu, przetłumaczona i wydana została kolejna część opisująca życie jednego z najwybitniejszych ekonomistów XX w.!

Oto dzieło, które będzie budzić podziw przez lata. Jörg Guido Hülsmann w swojej pracy dokonał niemal niemożliwego. Jego monumentalne dzieło jest wynikiem dziesięciu lat przeczesywania archiwów w pięciu krajach oraz bezpośredniego dostępu do obszernych prac Misesa oraz jego współpracowników.

To znacznie więcej niż biografia wielkiego austriackiego ekonomisty. Jest to monumentalne dzieło, które śledzi życie Ludwiga von Misesa i ewolucję jego myśli ekonomicznej oraz umieszcza ją we właściwym kontekście historycznym i kulturowym. Niezwykle bogaty zasób źródłowy sprawia, że publikacja ta idealnie nadaje się dla osób, które dopiero wkraczają w świat nauk ekonomicznych, jak i dla pasjonatów szkoły austriackiej. Nawet osoby uważające się za ekspertów od myśli Misesa znajdą w tej publikacji wiele niezwykle ciekawych faktów.

Drugi tom biografii Ludwiga von Misesa opowiada o jego pracy naukowej, założeniu Instytutu Badań nad Cyklami Koniunkturalnymi i dopracowywaniu przez niego gmachu teorii ekonomii, a także o losach powstawania Ludzkiego Działania.

 

KUP TERAZ KSIĄŻKĘ 

W WERSJI PAPIEROWEJ lub E-BOOK

albo kompletny zestaw obu tomów

W WERSJI PAPIEROWEJ lub

O autorze

Jörg Guido Hülsmann to niemiecki ekonomista zajmujący się głównie kwestiami z dziedziny pieniądza, bankowości, polityki monetarnej i rynków finansowych. Wykłada ekonomię na Uniwersytecie w Angers we Francji. Jest autorem kilku książek, przetłumaczonej i wydanej przez Instytut Misesa „Etyki produkcji pieniądza”, „Ordnung und Anarchie” oraz przede wszystkim monumentalnej biografii Ludwiga von Misesa. Prof. Hülsmann przetłumaczył kilka ważnych dzieł ekonomicznych na język niemiecki. Jest także autorem wielu artykułów, które ukazały się w Quarterly Journal of Austrian Economics”, „The Independent Review”, „Procesos de Mercado” czy „The Journal of Markets and Morality”.

Jörg Guido Hülsmann (posługujący się płynnie czterema językami obcymi), przebrnął przez ogrom materiału w archiwach i nie tylko uporządkował intelektualną spuściznę Misesa, ale wytłumaczył także jej genezę.

Przeczytaj wywiad z autorem: Oczami Misesa – wywiad z Jörgiem Guidem Hülsmannem

 

Kategorie
Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.