Powrót
Aktualności

Racjonalność w ekonomii – webinarium Instytutu Misesa

2
Instytut Misesa
Przeczytanie zajmie 1 min
JBW-YT-nowa-data.png

Na naszym kanale na YouTube zamieściliśmy webinarium prowadzone przez dra Jakuba Bożydara Wiśniewskiego pt. „Racjonalność w ekonomii: kiedy interes jednostki wchodzi w konflikt z interesem grupowym i jak temu zaradzić?". Obejrzeć je można klikająć w ten link.

Webinarium odbyło się na żywo w czwartek, 23 kwietnia o godz. 17:00. Podczas spotkania istniała możliwość zadawania pytań do prowadzącego. Zachęcamy do obejrzenia i śledzenia naszych kolejnych filmów.

O autorze:

Pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Nauk Ekonomicznych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz członek rady powierniczej Instytutu Misesa. Czterokrotny stypendysta amerykańskiego Ludwig von Mises Institute i trzykrotny stypendysta Institute for Humane Studies. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Cambridge, doktorat z ekonomii politycznej obronił na King’s College London. Autor książek „The Economics of Law, Order, and Action: The Logic of Public Goods”, “Libertarian Quandaries” i “The Pith of Life: Aphorisms in Honor of Liberty”, a także licznych artykułów naukowych z zakresu ekonomii i filozofii.

Kategorie
Aktualności Koronawirus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze 2
PI Grembowicz

Tak, właśnie, oczywiście, ale taki jest ten nasz cudny świat, racjonalny, praktyczny kapitalizm czy fatalny, destrukcyjny socyalizm! Cest la vie!
Jakie panaceum na to?! Zgodne np. ze złotą filozoficzną zasadą tzw. brzytwy Ockhama - obniżyć podatki! Bo wszystko to podatki, niskie rozwiązują wszelkie problemy, zaś wysokie kumulują kolejne kłopoty i produkują następne! Amen.

Odpowiedz

PI Grembowicz

Ps. Co ponadto?! to co zwykle, papirologia, mniej, minimum!, stałe przewidywalne prawo finansowe,/gospodarcze, możność inwestowania, przewidywania, przyjaznosc tzw. państwa, czyli biurokracji/urzedasow/rządów/władzy/parlamentów,/im/mniej ustaw, uchwał, przepisów, dyrektyw tym oczywiście lepiej, bo łatwiej, prościej, zwyczajniej etc.
Czyli zero socyalizmu! Tylko ten przeklęty tzw. wolny rynek! Cha cha

Odpowiedz

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.