Zmarł Krzysztof Dzierżawski

30 stycznia 2004 Aktualności komentarze: 0

28 stycznia 2004, w wieku 55 lat, odszedł od nas Krzysztof Dzierżawski, ekspert Centrum im. Adama Smitha. Był ekonomistą, chociaż formalnie nie posiadał takiego wykształcenia – ukończył Politechnikę Warszawską. Znaliśmy Go z komentarzy dotyczących polskiej rzeczywistości gospodarczej. Jego opinie pojawiały się wielokrotnie w gazetach, radiu i telewizji.

 

„Pracowaliśmy razem kilkanaście lat. Miał ogromną wiedzę z teorii ekonomii, jednocześnie był człowiekiem pełnym pogody ducha” – mówi Andrzej Sadowski, Jego bliski współpracownik z CAS – „ Jego postawa intelektualna oraz ta właśnie pogoda sprawiały, że miał duży wpływ zarówno na współpracowników, jak i na adwersarzy w dyskusjach. Miał wspaniały zmysł obserwacji, dar dostrzegania istoty rzeczy oraz umiejętność przekazania ich innym.”

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572