J. H. de Soto, Pieniądz, kredyt bankowy i cykle koniunkturalne

6 maja 2009 Aktualności komentarze: 10

Książka jest już do nabycia. Analiza prof. de Soto nie pozostawia wątpliwości: dopóki podaż pieniądza będzie się opierać na pokrętnych regulacjach i cząstkowej rezerwie bankowej, dopóty będziemy mieli kryzysy. Zalegalizowana kradzież musi wywoływać problemy.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

10 Komentarze “J. H. de Soto, Pieniądz, kredyt bankowy i cykle koniunkturalne

 1. Jeśli ktoś się jeszcze wacha, to książke polecam, czyta się świetnie, przejrzystosc wywodu, erudycja autora i oczywiście pięknie wydana.

 2. Do pseudonima,

  Oczywiście można nabyć oczywiście. Zapraszamy do Centrum Informacyjnego Instytutu Misesa na ulicę Długą 44/50, pok. 214. Godziny pracy w zakładce. W najbliższym czasie książka powinna być też w dobrych księgarniach 😉

 3. Witam!
  Czy są może zniżki dla studentów? Ta cena jest zabójcza ;-/To prawie 1/5 mojego miesięcznego budżetu.
  Może udałoby się zrobić wersje dla studentów. Nie musi być super wydana; ważna jest treść.
  Jakieś inne rozwiązania?

  Pozdrawiam

 4. Idealnie wydana! Mises miał obwolutę, a obwoluty tylko przeszkadzają, no i drą się, a wyrzucić tak jakoś szkoda. Właśnie.. czy ktoś może mi powiedzieć, jaki jest pożytek z obwoluty? A jeśli chodzi o treść, to u mnie detronizuje Rothbarda Tajniki. I jeszcze jedna rzecz dała mi do myślenia na samym wstępie: wielki napis „PUBLIKACJA DOFINANSOWANA ZE ŚRODKÓW NBP”. Zawsze myślałem, że tak rewolucyjne podejście to podziemie, spychane przez ekonomiczny mainstream na margines 🙂
  Pozdrawiam

 5. Dzień Dobry.
  Gdzie w Krakowie dostanę ( w sensie „kupię”) tę księgę? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  Z poważaniem.

 6. Niższych cen szukajcie na allegro.pl Teraz to jest jeszcze nowość więc dla niecierpliwych pozostaje zamówienie książki w instytucie, potem pozycja pojawi się w dobrych księgarniach, a jeszcze później będzie dostępna w serwisach typu allegro. Tam można znaleźć także atrakcyjną ofertę innych książek wolnorynkowych, np. wydawnictwa fijorr publishing co. i innych.

 7. Specjalnej zniżki dla studentów raczej nie będzie. Cóż, wydanie tej książki trochę nas kosztowało. Jeśli chodzi o możliwość kupna w Krakowie, to książka powinna trafić do dobrych księgarni naukowych. Ale kiedy to będzie i do jakich księgarni, to niestety nie wiem. Myślę, że najrozsądniej będzie kupić książkę u nas. Nawet wliczając koszt przesyłki cena nie powinna być większa niż w księgarni (oni robią duże narzuty).

 8. ad 5: „Użycie obwoluty podnosi standard publikacji i świadczy o staranności edytorskiej wydawcy” (http://pl.wikipedia.org/wiki/Obwoluta). A jak przeszkadza, zawsze można zdjąć (gdyby bardzo przeszkadzała w domu, IM odkupi za 5 zł).

  ad 4: Książka jest dostępna w naszych bibliotekach instytutowych w Warszawie i Krakowie, za kilka dni powinna być również dostępna we wszystkich 15 bibliotekach w Polsce, które otrzymują tzw. egzemplarz obowiązkowy (BN, UJ, UW itd. Wysoki standard edytorski jest częścią strategii Instytutu Misesa. Chodzi o to, żeby naszych książek nie można było zlekceważyć np. pod pretekstem, że są niedbale wydane, niechlujnie opracowane itp. Chodzi też o zachęcenie wolnorynkowców do tego, żeby doceniali znaczenie PR, marketingu, dbałości o szczegół i w ogóle solidności w myśleniu, wykonaniu, działaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *