Zakończenie akcji 1%

3 maja 2010 Aktualności komentarze: 14

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali swój 1% podatku dochodowego Instytutowi Misesa. W ciągu trzech miesięcy urzędy skarbowe zaczną przekazywać pieniądze na konto Fundacji, będziemy mogli wówczas podziękować konkretnym darczyńcom.

Przez cały rok istnieje możliwość dokonania darowizny na rzecz Instytutu Misesa. Darowizny do wysokości nie przekraczającej 6% dochodu od osób fizycznych lub 10% od dochodu osób prawnych podlegają odliczeniu od podstawy opodatkowania w danym roku podatkowym. Przekazanie darowizny jest bardzo proste,wystarczy zrobić przelew on-line za pomocą systemu Dotpay http://www.mises.pl/przekaz-darowizne albo wpłacić pieniądze na rachunek bankowy Fundacji:

Fundacja Instytut Ludwiga von Misesa
00-241 Warszawa ul. Długa 44/50, p. 214
VWBank direct 19 2130 0004 2001 0253 7975 0001
SWIFT: INGBPLPW

Ponadto jeszcze przez kilka dni można zostać mecenasem polskiego wydania książki prof. Murraya N. Rothbarda „Wielki Kryzys w Ameryce”, więcej szczegółów: http://mises.pl/wielki-kryzys-w-ameryce-mecenat

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

14 Komentarze “Zakończenie akcji 1%

 1. Czyli jednak te podatki nie są takie złe – bo inaczej 1% czego by wam przekazywali albo od czego by sobie odliczali darowiznę…

  Aha – tylko mi nie mówcie ze jakby nie było podatków to by ludzie zarabiali tyle co brutto (nie kompromitujcie sie sami) ja jestem od tego

 2. Oby jak najszybciej nie było podatku dochodowego! Wtedy to będzie sukces, oby z jak największym udziałem IM!

  Jakby nie było podatków, to faktycznie ludzie nie zarabialiby tyle co brutto – żaden ekonomista z IM się tym nie skompromituje. Zarabiali by znacznie więcej, to oczywiste, algebra elementarna.

  Od czego jesteś, o bezimienny i bezinterpunkcyjny uśmiechu?

 3. Ad 1: Twoje rozumowanie nie jest prawidłowe. 1% podatku jest po prostu czymś lepszym niż 0% podatku, ale czymś nieporównanie gorszym niż zniesienie podatku. Mam nadzieję, że tylko udajesz, iż nie dostrzegasz istoty sprawy.

 4. Ad 6 Do czego zmierzasz:
  a) podatki są fajne, im więcej podatków, tym lepiej?
  b) gdyby nie podatki, IM nie przetrwałby pół roku?

 5. ad7. Stwierdzam ze zniknelaby wam okazja do zachety – tym roznie sie od „naukowego” instytutu misesa ze nie dorabiam teologii do faktów.

  J*** mnie czy potatki sa fajne czy ograniczaja „wolnosc” – interesuje mnie zeby byly takie zeby panstwo spelnialo funkcje jakich chca obywatele.

 6. Zachęty do czego, o uśmiechu bezimienny?
  Nas obchodzi jakie są podatki, a jako obywatele chcielibyśmy minimalnych funkcji państwa – czyli wszystko gra 🙂

  1. To ciekawe, skąd Waszmość masz taką wiedzę, że jesteśmy studentami i mało wiemy o pracy i życiu? Brzmi jak plotka o rozdawaniu mercedesów na Placu Czerwonym w Moskwie 🙂

 7. Ad 8, ad 10
  Zniknęłaby nam okazja do zachęty. Ok. I co z tego? Gdyby w jezdniach nie było dziur, to zniknęłaby nam okazja do zachęcania, by ktoś je załatał. Zaiste.

  Tak, nas też interesuje, żeby państwo spełniało funkcje, jakich chcą obywatele.

  I chyba na tym należałoby zakończyć ten wątek.

 8. ad 12. wypada zwrócić uwagę że aby metafora z 12. była bardziej odpowiednia to zamiast: „to zniknęłaby nam okazja do zachęcania, by ktoś je załatał.”
  trzeba by było powiedzieć „to zniknęłaby nam okazja do zachęcania, by ktoś Z NICH KORZYSTAŁ.”
  mówię to żeby na w miarę neutralnym przykładzie pokazać sposób rozumowania liberalnych think tanków – wszystko tylko nie ścisłość

 9. Ad 13.
  Jesteśmy fatalni i bardzo nieściśli. Możesz z lekkim sercem odpuścić sobie wizyty na naszej stronie, bo po co tracić czas i nerwy? Zapewne chcesz nas wybawić od naszej własnej głupoty? Dzięki za poświęcenie, dzięki za dobre chęci. Jak się mamy zrewanżować? Chyba nie zachęcaniem do korzystania z nieścisłych dziur?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572