Kryzys Blog Instytutu Misesa powraca

18 grudnia 2011 Aktualności komentarze: 4

Od września 2008 roku do listopada roku 2009 regularnie komentowaliśmy wydarzenia związane z kryzysem finansowym na Kryzys Blogu Instytutu Misesa. Jako że pomimo licznych zaklęć szefów rządów, organizacji międzynarodowych i banków centralnych kryzys nie chce opuścić naszej planety, postanowiliśmy uruchomić ponownie Kryzys Blog, tym razem koncentrując się przede wszystkim na problemach państw strefy euro. Na początek przedstawiamy Anatomię kryzysu 2.0 Mateusza Machaja, teoretyczne studium źródeł kryzysu w eurolandzie. Kolejne wpisy będą regularnie ukazywać się na stronie kryzys.mises.pl.


Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezaleznym i nienastawionym na zysk osrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwolujacym sie do tradycji austriackiej szkoly ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertarianskiej mysli politycznej. Instytut zostal nazwany na czesc - naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. - Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

4 Komentarze “Kryzys Blog Instytutu Misesa powraca

  1. Załóżmy, że Polska pierwsza padnie gdyż podjudzani w egoiźmie obywatele nie zdecydują się na najłagodniejszy akt ekspiacji krótkotrwałego obniżenia konsumpcji bez obniżania produktywności (pensje, emerytury i oszczędności na pół, długi razy 2, zakaz zadłużania państwa) i pójdzie na totalny chaos. Jak przeprowadzić przez bankructwo państwa kapitał by móc zacząć od nowa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nasi darczyńcy