Akcja Sprzątamy ekonomiczne mity – jeszcze kilka dni!

2 października 2012 Aktualności komentarze: 0

Dostajemy wciąż darowizny na projekt Sprzątamy ekonomiczne mity i nadal zgłaszają się darczyńcy, dlatego zdecydowaliśmy się przedłużyć termin zbiórki do 14 października 2012 r. Dziękujemy wszystkim Mecenasom za dotychczasowe wsparcie – będziemy mogli już rozesłać kilkaset egzemplarzy Ekonomii w jednej lekcji do wskazanych szkół i bibliotek. Dziękujemy również nauczycielom przedsiębiorczości za wsparcie i zainteresowanie akcją!

O projekcie

W ramach projektu Sprzątamy ekonomiczne mity planujemy wypromować Ekonomię w jednej lekcji, poinformować o książce nauczycieli oraz wykładowców i rozesłać nieodpłatnie 1 000 egzemplarzy do bibliotek szkolnych, uniwersyteckich i innych organizacji edukacyjnych, aby z książką mogło zapoznać się jak najwięcej młodych ludzi i pedagogów.

O książce i autorze

Ekonomia w jednej lekcji Henry’ego Hazlitta, opublikowana po raz pierwszy w 1946 r., stała się książką ponadczasową. Napisana przystępnym, żywym językiem stanowi kompendium wiedzy ekonomicznej, dlatego jest idealnym źródłem dla szerokiego spektrum odbiorców — od laików po zawodowych ekonomistów.

W 26 rozdziałach (lekcjach) omówione zostały wszystkie kluczowe zagadnienia takie jak: regulacje cen, płace, kredyty, inflacja. Autor bezpardonowo rozprawia się również z najczęstszymi mitami, sofizmatami i manipulacjami dotyczącymi problematyki gospodarczej.

• Tytuł oryginalny: Economics In One Lesson
• Nakład: 1000 – 2000 egzemplarzy
• Tłumaczenie z angielskiego: Grzegorz Łuczkiewicz. Korekta merytoryczna – zespół Instytutu Misesa.
• Objętość: 220 stron, oprawa twarda, indeks rzeczowy i nazwisk
• Licencja na wydanie książki kupiona na lata 2012-2017 od The Crown Publishing Group, USA.
• Wstęp i przedmowa: prof. Krzysztof Rybiński, dr Mateusz Machaj


Jak wesprzeć projekt? Co oferujemy Darczyńcom?

  • Wystarczy przekazać darowiznę na konto Instytutu lub za pomocą serwisu PolakPotrafi http://polakpotrafi.pl/projekt/ekonomiczne-mity;
  • w tytule przelewu wpisać „Ekonomia w jednej lekcji”;
  • podać w tytule lub e-mailem (kontakt) nazwę i adres szkoły, biblioteki, koła naukowego czy instytucji edukacyjnej, do których mamy wysłać książki. To ważne, by książki były dostępne nieodpłatnie dla wszystkich!
  • Każde 100 złotych darowizny przyczyni się do wydania Ekonomii w jednej lekcji, pozwoli wysłać nieodpłatnie 3 – 4 egzemplarze książki do wskazanego miejsca i umożliwi wydanie e-booka w 2013 r.
  • Wszystkie darowizny powyżej 100 zł będziemy honorować podziękowaniami w książce (szczegóły)! Firmom oferujemy możliwość umieszczenia logotypu.

 

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572