Boże Narodzenie 2013

24 grudnia 2013 Aktualności komentarze: 1

Geertgen_tot_Sint_Jans
Święta Bożego Narodzenia to czas nadziei, pokoju i miłości. Ich urokowi ulega też niejeden ateista, co pokazuje, jak trudno jest przejść obojętnie obok tego, co głosi Ewangelia. Ewangeliczne przesłanie bywa jednak nadużywane. Wciąż słyszy się, że Chrystus był pierwszym rewolucjonistą, a prawdziwy chrześcijanin to zwolennik „trzeciej drogi”, sprzeciwiający się dzikiemu kapitalizmowi.

Na te nadużycia można zareagować jedynie wezwaniem do pilniejszego studiowania Ewangelii i lepszego zrozumienia, czym jest kapitalizm. Instytut Misesa stara się udostępnić wiedzę, która pomaga w takim lepszym zrozumieniu istoty kapitalizmu jako systemu, który najbardziej sprzyja pokojowej współpracy i rozwojowi społeczeństw.

Nasze starania doceniają Czytelnicy portalu mises.pl i publikacji Instytutu Misesa, a także uczestnicy Letniego Seminarium Ekonomicznego i spotkań w lokalnych Klubach Austriackiej Szkoły Ekonomii. Doceniają je Darczyńcy i wolontariusze, bez których realizacja wielu naszych przedsięwzięć nie byłaby możliwa.

Dziękujemy serdecznie za wszystkie wyrazy sympatii oraz wsparcie duchowe i materialne!
Życzymy Wesołych Świąt i sukcesów w Nowym Roku!

Mateusz Machaj
Witold Falkowski

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezaleznym i nienastawionym na zysk osrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwolujacym sie do tradycji austriackiej szkoly ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertarianskiej mysli politycznej. Instytut zostal nazwany na czesc - naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. - Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Komentarz “Boże Narodzenie 2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *