Instytut Misesa razem z Fundacją Wolności i Przedsiębiorczości organizuje Zjazd Wolnościowy im. Miltona Friedmana. Zjazd Wolnościowy to kontynuacja podobnych wydarzeń, które odbywały się w poprzednich latach: Zjazdu Klubów Austriackiej Szkoły Ekonomii i Miltonaliów. Odbędzie się w dniach 31.07 – 02.08.2014r. w ośrodku konferencyjno – szkoleniowym Caritas w Popowie pod Warszawą.
„Nasz Zjazd adresujemy do wszystkich młodych ludzi, którym bliska jest idea wolnego rynku i przedsiębiorczych, ale też odpowiedzialnych za swoje otoczenie obywateli. Wiemy, że takich ludzi jest wielu, chcemy im zaoferować możliwość lepszego oddziaływania na rzeczywistość dzięki poznaniu dobrych praktyk w zarządzaniu projektami” – tłumaczy Marcin Chmielowski, wiceprezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości. Wspomniane „dobre praktyki” to pokazanie case – studies projektów, które się udały i przyczyniły się do poprawy wolnościowej świadomości Polaków. Uczestnicy Zjazdu będą więc mogli wysłuchać Pawła Dobrowolskiego z Warsaw Enterprise Institute, który pokaże, w jaki sposób lobbowano za Publicznym Wysłuchaniem. Dominika Pawłowska z Forum Obywatelskiego Rozwoju pokaże, jak organizowała projekt Niezaglosuje.pl, a Krzysztof Kowalski zarysuje, w jaki sposób młodzi libertarianie uczestniczą w ogólnoeuropejskiej sieci European Students For Libery. Jacek Spendel, prezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości wytłumaczy, jak aplikować o granty zagranicznych, prywatnych darczyńców.
Ważnym elementem spotkania będzie również upamiętnienie prof. Miltona Friedmana, który został wybrany jako patron Zjazdu. Pamięci Friedmana, jednego z najważniejszych popularyzatorów wiedzy ekonomicznej i wolnorynkowych rozwiązań będą poświęcone trzy referaty tematycznie dotykające różnych aspektów jego spuścizny.
Więcej informacji o Zjeździe można znaleźć na stronie www.zjazdwolnosciowy.pl
Kontakt do organizatora:
Marcin Chmielowski
Wiceprezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości
530 895 271
Znacie może jakiś dobry artykuł traktujący o energetyce w warunkach wolnego rynku?
Tedeusz, obejrzyj wywiad przeprowadzony z M. Machajem z okazji wydania jego książki. Tam Pan Kwiatkowski zagaduje go o kwestie rzadkości energetycznej ziemi a Pan Machaj wspomina o pewnym ekonomiście który podejmował ten temat. Nie pamiętam nazwiska, tylko tyle że był to uczeń Schumpetera.
http://mises.pl/blog/2014/03/11/video-spotkanie-autorskie-dr-machajem/
Ten ekonomista nazywa się Nicholas Georgescu-Roegen.