Zjazd wolnościowy im. Miltona Friedmana

29 maja 2014 Aktualności komentarze: 3

4451Instytut Misesa razem z Fundacją Wolności i Przedsiębiorczości organizuje Zjazd Wolnościowy im. Miltona Friedmana. Zjazd Wolnościowy to kontynuacja podobnych wydarzeń, które odbywały się w poprzednich latach: Zjazdu Klubów Austriackiej Szkoły Ekonomii i Miltonaliów. Odbędzie się w dniach 31.07 – 02.08.2014r. w ośrodku konferencyjno – szkoleniowym Caritas w Popowie pod Warszawą.

„Nasz Zjazd adresujemy do wszystkich młodych ludzi, którym bliska jest idea wolnego rynku i przedsiębiorczych, ale też odpowiedzialnych za swoje otoczenie obywateli. Wiemy, że takich ludzi jest wielu, chcemy im zaoferować możliwość lepszego oddziaływania na rzeczywistość dzięki poznaniu dobrych praktyk w zarządzaniu projektami” – tłumaczy Marcin Chmielowski, wiceprezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości. Wspomniane „dobre praktyki” to pokazanie case – studies projektów, które się udały i przyczyniły się do poprawy wolnościowej świadomości Polaków. Uczestnicy Zjazdu będą więc mogli wysłuchać Pawła Dobrowolskiego z Warsaw Enterprise Institute, który pokaże, w jaki sposób lobbowano za Publicznym Wysłuchaniem. Dominika Pawłowska z Forum Obywatelskiego Rozwoju pokaże, jak organizowała projekt Niezaglosuje.pl, a Krzysztof Kowalski zarysuje, w jaki sposób młodzi libertarianie uczestniczą w ogólnoeuropejskiej sieci European Students For Libery. Jacek Spendel, prezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości wytłumaczy, jak aplikować o granty zagranicznych, prywatnych darczyńców.

Ważnym elementem spotkania będzie również upamiętnienie prof. Miltona Friedmana, który został wybrany jako patron Zjazdu. Pamięci Friedmana, jednego z najważniejszych popularyzatorów wiedzy ekonomicznej i wolnorynkowych rozwiązań będą poświęcone trzy referaty tematycznie dotykające różnych aspektów jego spuścizny.

Więcej informacji o Zjeździe można znaleźć na stronie www.zjazdwolnosciowy.pl

 

Kontakt do organizatora:

Marcin Chmielowski

Wiceprezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości

chmielowski@fundacjawip.org

530 895 271

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

3 Komentarze “Zjazd wolnościowy im. Miltona Friedmana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572