Życzenia świąteczne

24 grudnia 2014 Aktualności komentarze: 2

Instytut Misesa istnieje dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu setek osób. Przy okazji świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego wielkimi krokami nowego roku kalendarzowego chcielibyśmy Wam wszystkim serdecznie podziękować. Dziękujemy współpracownikom, którzy dbają na co dzień, aby nasze projekty stały na odpowiednim poziomie i żeby docierały do jak największej grupy odbiorców. Dziękujemy wolontariuszom, którzy m.in. tłumaczą i redagują teksty, prowadzą i organizują spotkania KASE, czy angażują się w Lekcje Ekonomii dla Młodzieży. Dziękujemy darczyńcom, których hojność zadziwia nas każdego dnia i umożliwia realizację coraz ambitniejszych projektów. Dziękujemy też wszystkim naszym sympatykom i czytelnikom, bo działania bez odbiorców nie mają przecież najmniejszego sensu.

Dzięki Wam wszystkim nasza strona internetowa staje się coraz pełniejszym kompendium wiedzy o ekonomii, w całej Polsce odbywają się kolejne spotkania KASE, w kolejnych liceach goszczą Lekcje Ekonomii dla Młodzieży. Wydaliśmy także 3 książki, choć prace nad ostatnią z nich – Pieniądz i kryzysy Friedricha von Hayeka – przedłużyły się i pierwsze egzemplarze z drukarni otrzymaliśmy dopiero w poniedziałek. Mamy jednak nadzieję, że jakość tej publikacji wynagrodzi Wam to, że trzeba było na nią czekać tak długo.

Jak zapewne wiecie, jesteśmy właśnie w środku zbiórki na nasz potencjalnie największy projekt – wydanie bezpłatnego podręcznika do podstaw przedsiębiorczości. Dziękujemy 288 osobom, które wsparły już projekt oraz wszystkim tym, którzy pomogli dotrzeć do jak największej liczby osób z wiadomością o naszym projekcie. Mamy nadzieję, że z Waszą dalszą pomocą podręcznik powstanie w 2015 roku i odmieni oblicze edukacji ekonomicznej w liceach. Podręcznik to oczywiście nie jedyny projekt, który planujemy na przyszły rok. Między innymi chcemy też stworzyć nasze pierwsze kursy e-learningowe, które będą mogły stawać się alternatywą dla akademickiego nauczania ekonomii.

Na koniec chcielibyśmy wszystkim zaangażowanym w działania Instytutu Misesa życzyć wesołych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia. Mamy także nadzieję, że rok 2015 będzie dla Was pełen sukcesów zarówno osobistych, jak i zawodowych, a nam wszystkim przyniesie więcej wolności i mniej ucisku.

Z okazji świąt mamy także dla Was mały prezent. Dziś udostępniliśmy pliki z książką Jesusa Huerty de Soto Socjalizm, rachunek ekonomiczny i funkcja przedsiębiorcza. Miłej lektury!

Mateusz Benedyk

Stanisław Kwiatkowski

Arkadiusz Sieroń

10487430_860546677341713_1175845850188207557_n

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

2 Komentarze “Życzenia świąteczne

  1. A ja w takim razie podejmuję noworoczne zobowiązanie zwiększenia wydajności w walce z bitkojnem i wykonanie 200% normy !
    .
    Bitkojnowcy na Madagaskar !

  2. Wszystkiego co najlepsze dla całej Redakcji! Oby kolejny rok był jeszcze bardziej owocny, aniżeli mijający 2014. Życzę wszystkim dużo wolności intelektualnej wraz z życzliwością ukierunkowaną na drugiego człowieka w nadchodzącym roku.

    Cheers!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *