Audiobook „Ludzkiego działania” do posłuchania bezpłatnie

31 grudnia 2019 Aktualności komentarze: 0

Chcemy podzielić się z Państwem wielkim skarbem. 70 lat temu – w 1949 r. – ukazało się Ludzkie działanie. Traktat o ekonomii Ludwiga von Misesa. Ta książka zmieniła oblicze świata. Stała się podstawowym orężem zwolenników wolności w intelektualnej walce z poplecznikami państwowych ingerencji w życie społeczne i gospodarcze. Mises pokazał, dlaczego swoboda gospodarowania prowadzi do dobrobytu, harmonii i pokoju. Niezbicie wykazał także, że interwencje państwa to krok w stronę biedy, rozgoryczenia i wojny.

Ludzkie działanie stało się bestsellerem w Stanach Zjednoczonych, gdzie zaowocowało renesansem wolnościowych idei, które były w odwrocie w trakcie Nowego Ładu Roosevelta i II wojny światowej. Tłumaczenia na kolejne języki sprawiły, że austriackie idee zakiełkowały także poza Ameryką. W 2007 r. trafiły na podatny, polski grunt, gdy Ludzkie działanie wydał Instytut Misesa. Dało to zaczyn do edukacji tysięcy, głównie młodych, osób w rzetelnej teorii ekonomii, którą w różnych projektach promuje Instytut.

Aby posłuchać audiobooka, proszę wejść na stronę:

audiobook.mises.pl

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *