Krew nie w piach. Korzyści z płatnego krwiodawstwa – przeczytaj nasz nowy raport

31 stycznia 2022 Aktualności komentarze: 0

Nie dość, że zapotrzebowanie na krew i jej składniki jest ciągłe, to jeszcze rośnie. Rozwiązaniem tych problemów może być płatne krwiodawstwo.

POBIERZ TERAZ

Zawartość raportu

Starzenie się społeczeństwa, pojawienie się nowych chorób i rosnące w związku z tym zapotrzebowanie na leki prowadzi do ciągłego zwiększenia zapotrzebowania na krew oraz preparaty krwiopochodne. Sytuacji nie ułatwiają ograniczenia w częstotliwości oddawania krwi u wielokrotnych dawców oraz nierównomierny rozkład grup krwi w społeczeństwie. Rozwiązaniem tych problemów może być przynajmniej częściowe wprowadzenie modelu płatnego krwiodawstwa w Polsce.

Pobierz raport już teraz!

Zachęcamy do przeczytania całego raportu „Krew nie w piach. Korzyści z płatnego krwiodawstwa”, który jest dostępny w formacie PDF na stronie raporty.mises.pl. To już trzeci autorski raport, który udostępniliśmy na tej stronie. W kwietniu opublikowaliśmy pracę dr. Arkadiusza Sieronia pt. „Katastrofa prohibicji narkotykowej”, a w październiku wysłany parlamentarzystom „Dziesięć rozwiązań, które wyprowadzą Polskę z kryzysu”. Wszystkie raporty można przeczytać bezpłatnie po podaniu adresu e-mail.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *