Ludzkie gadanie #22: Jak wygrać z inflacją?

9 marca 2022 Aktualności komentarze: 0

Dr hab. Arkadiusz Sieroń i Mateusz Benedyk rozmawiają o tym, jak szybko i jakimi metodami można wygrać z inflacją. Jasno identyfikują przyczyny obecnych problemów z inflacją i recenzują rządowe tarcze antyinflacyjne. Oprócz tego szukają odpowiedzi na pytanie o przyczyny różnic w poziomach inflacji na świecie.

W tym temacie polecamy także wspólne teksty obu rozmówców:

Premiera podkastu już dziś, o godz. 18:00. Zapraszamy!

Subskrybuj nasz kanał by być na bieżąco!

W odcinku między innymi:

  • Jakie są przyczyny dzisiejszej inflacji w Polsce? Czy można je uszeregować jakoś od najważniejszych do mniej ważnych?
  • Czy inflację w Polsce można łatwo zbić z dnia na dzień? Jakie instrumenty mogłyby być skuteczniejsze niż rządowa tarcza antyinflacyjna?
  • Czy wysoka inflacja w Polsce pozostanie z nami na długo?
  • Dlaczego inflacja w Polsce jest wyższa niż w Stanach Zjednoczonych, a tam wyższa niż w strefie euro? Dlaczego w niektórych krajach azjatyckich inflacji prawie nie ma?
  • Czy podwyższona inflacja to poniekąd dobra okazja do wyjścia z niekonwencjonalnej polityki pieniężnej? Skoro wartość długów realnie maleje szybko, to podnoszenie stóp może być mniej bolesne?

Dołącz do grona naszych Sympatyków! Wejdź na dolacz.mises.pl dolacz.mises.pl i odbierz BEZPŁATNIE „Etykę produkcji pieniądza” – książkę o ekonomicznych, etycznych i kulturowych efektach inflacji.

Przypominamy, że „Ludzkie gadanie” dostępne jest na YouTube oraz najpopularniejszych serwisach podcastowych: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Anchor, Breaker, RadioPublic oraz Overcast. Zapraszamy do odsłuchu!

Jeśli chcesz więcej takich podcastów, wesprzyj nas darowizną klikając w ten link. Dziękujemy!

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572