Powrót
KASE

Pierwsze w tym roku spotkanie KASE Kraków już 11-go stycznia

0
Instytut Misesa
Przeczytanie zajmie 2 min
KASE_Kraków_11-01-24_Kamiński_miniatura

Niezmiernie miło nam zaprosić was na szósty już wykład otwarty organizowany przez KNASE, KASE Kraków i Students for Liberty!

Rozwijająca się dynamicznie od kilkudziesięciu lat ekonomia behawioralna rzuciła wyzwanie popularnemu w głównym nurcie neoklasycznemu założeniu racjonalności. Oprócz kwestii czysto teoretycznych ma to również konsekwencje praktyczne, czego przykładem może być utrzymująca się popularność koncepcji „implusu” czy też „szturchnięcia” opracowana przez Thalera i Sunsteina. Większość spotkania zostanie poświęcona krytycznej analizie implikacji ekonomii behawioralnej dla polityk publicznych, takich jak tych stawiających sobie za cel zwiększenie oszczędności czy poprawienie zdrowa obywateli za pomocą interwencji behawioralnych.

Dawid Kamiński to absolwent i student ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i uczestnik Szkół Ekonomicznych Instytutu Misesa, były prezes Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii w Krakowie. Zawodowo związany z sektorem finansowym. Interesuje się tematyką teorii firmy, ekonomii instytucjonalnej i rozwoju gospodarczego.

Spotkanie odbędzie się 11 stycznia, w czwartek o godzinie 18:30 w Starej Auli w Budynku Głównym Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Po wykładzie, około godziny 20:00 zapraszamy do lokalu Stacja Bosacka na kontynuację spotkanie, w bardziej swobodnej formie.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu. Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na Facebooku → Problemy Ekonomii Behawioralnej

Zachęcamy również do obserwowania na Facebooku stron KASE Kraków i Koła Naukowego Austriackiej Szkoły Ekonomii na UEK by być na bieżąco.

Kategorie
Aktualności KASE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.