Relacje

Wybrana kategoria
Relacje
Pokaż kategorie
publika

Relacje

Relacja z Austrian Economics Meeting Europe

13 i 14 maja w Angers odbyła się kolejna konferencja Austrian Economics Meeting Europe. Nie zabrakło na niej reprezentacji z Polski

10.png

Aktualności

Alfred Marshall w piętnaście minut

Piętnaście minut dla Marshalla – ojca współczesnego nauczania ekonomii

Ekonomiści-w-kwadrans-3.png

Relacje

John Stuart Mill w kwadrans

Jaki wkład wniósł do teorii ekonomii John Stuart Mill? Odpowiedź w najnowszym „kwadransie z ekonomistami"

Mises-Zjazd-Austriacki-2022-20.jpg

Aktualności

IX Zjazd Austriacki – „Państwo niebezpiecznie przedsiębiorcze” – za nami!

W tym roku spotkaliśmy się we Wrocławiu.

8555a64a-8cc7-47fb-942d-cb39fbe07c4a.jpg

Aktualności

Za nami pierwsza Szkoła Filozofii Polityki Instytutu Misesa

Skorzystało z niej 40 stypendystów.

Zjazd-2022_Zdjęcie-grupowe.jpg

Aktualności

VIII Zjazd Austriacki – „Menger w mieście narodzin” już za nami

Wzięło w nim udział ponad 150 uczestników, w tym liczni goście honorowi.

P1190363.jpg

Aktualności

Relacja ze Szkoły Ekonomicznej Instytutu Misesa

W dniach 16-20 września 2020 w Sulejowie w woj. łódzkim odbyła się VII Szkoła Ekonomiczna Instytutu Misesa.

20190601_134718.jpg

Aktualności

Relacja ze Zjazdu LEM

W dniach 1-2 czerwca 2019 r. IM zorganizował w Krakowie szkolenie dla uczestników projektu LEM.

Seminarium2.jpg

Aktualności

Relacja z wizyty prof. Cwika

W dniach 30-31 maja we Wrocławiu gościł prof. Paul Cwik.

DSC_0025.jpeg

Aktualności

Relacja ze Szkoły Ekonomicznej Instytutu Misesa

W dniach 27-31 marca w Karpaczu odbyła się Szkoła Ekonomiczna Instytutu Misesa. Była to już jej VI edycja, w której miało okazję wziąć udział blisko 40 osób z całej Polski.

Seminarium-zaawansowane-McCloskey.jpg

Aktualności

Relacja z zaawansowanych seminariów ekonomicznych z Deirdre McCloskey

W dniach 7-8 grudnia 2018 r. we Wrocławiu odbyły się seminaria zaawansowane z teorii ekonomii. Inspiracją do prowadzenia seminariów są Privatseminar prowadzone przez Misesa w Wiedniu i Nowym Jorku.

1.jpg

Aktualności

Ludzkie działanie w sporcie

„Ludzkie działanie w sporcie” to temat inauguracyjnego spotkania zorganizowanego przez Koło Naukowe Austriackiej Szkoły Ekonomii UMCS w Lublinie (KNASE). Te unikatowe wydarzenia odbywają się raz w miesiącu i swoją tematyką obejmują zagadnienia bezpośrednio lub pośrednio nawiązujące do dorobku austriackiej szkoły ekonomii.

Zjazd-austriacki_grupowe.jpg

Aktualności

Relacja z VI Zjazdu Austriackiego

VI Zjazd Austriacki za nami! Powoli zaczynamy odliczanie i przygotowania do VII edycji, stawiając sobie za cel przebicie tegorocznego wydarzenia. Nie będzie to łatwe zadanie, gdyż tegoroczny Zjazd to blisko 200 uczestników i 15 prelegentów z całego świata.

IMG_8443-1.jpg

Aktualności

Relacja z V Szkoły Ekonomicznej Instytutu Misesa

W dniach 14-18 Marca w Karpaczu odbyła się Szkoła Ekonomiczna Instytutu Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa. Już po raz piąty aż 50 uczestników z całej Polski miało okazję wziąć udział w tym unikalnym kursie ekonomii.

V-Zjazd-austriacki-2017.jpg

Aktualności

Relacja z V Zjazdu austriackiego - Kraków, 2017

30 września 2017 r. odbył się V Zjazd austriacki, którego główną częścią była konferencja naukowa „Przedsiębiorczość — koło zamachowe rozwoju gospodarczego” na Uniwersytecie Ekonomicznym.

DSC00322.jpg

Aktualności

Relacja z seminarium zaawansowanego w Krakowie

29 września 2017 r. – dzień przed tegorocznym Zjazdem Austriackim – odbyło się w Krakowie zaawansowane seminarium z teorii ekonomii. Do tej pory podobne seminaria odbywały się jedynie podczas Szkoły Ekonomicznej w Karpaczu. Tym razem po raz pierwszy seminarium odbyło się jako osobne wydarzenie. Celem seminariów jest pogłębienie wiedzy osób, które znają już podstawy ekonomii. Poprzez swobodną dyskusję nad naukowymi tekstami ekonomicznymi uczestnicy mają okazję konfrontować swoją wiedzę nad wybranymi problemami ekonomicznymi z poglądami zawartymi w czytanym tekście i ze stanowiskiem współdyskutantów.

lem_maly.jpg

Aktualności

Lekcje Ekonomii dla Młodzieży - podsumowanie IV edycji

Wraz z końcem roku szkolnego, 23 czerwca 2017 roku zakończyła się IV edycja projektu Lekcje Ekonomii dla Młodzieży, wspólnej ogólnopolskiej inicjatywy Instytutu Misesa oraz Stowarzyszenia KoLiber. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, dynamika wzrostu projektu ciągle oscyluje w okolicy 50%!

szkoła-ekonomiczna_2017b.jpg

Aktualności

Relacja z IV Szkoły Ekonomicznej Instytutu Misesa

W dniach 22-26 marca 2017 r. w Karpaczu odbyła się IV edycja Szkoły Ekonomicznej Instytutu Misesa — wydarzenia bezprecedensowego w polskich warunkach, mającego dostarczyć uczestnikom systematycznej wiedzy na podstawowe zagadnienia ekonomiczne i przyczynić się tym samym do stworzenia grupy przyszłych ekonomistów mocno zakorzenionych w tradycji austriackiej szkoły ekonomii.

Zjazd-KASE-debata.jpg

Aktualności

Relacja z IV Zjazdu Klubów Austriackiej Szkoły Ekonomii – Kraków, 2016 r.

W sobotę 3 września 2016 r. w Krakowie odbył się IV Zjazd Klubów Austriackiej Szkoły Ekonomii, którego główną częścią była konferencja naukowa na Uniwersytecie Ekonomicznym. Dopisała frekwencja, przyjechało około 150 osób. Biorąc pod uwagę, że na pierwszym zjeździe austriackim było ok. 40 osób, pokazuje to, jak szybko rozwija się w Polsce ruch wolnościowy i rozpowszechnia zainteresowanie austriacką szkołą ekonomii, dając nam poczucie, że to, co robimy wraz z innymi organizacjami, ma sens.

panel-dyskusyjny_male.png

Aktualności

Relacja ze Szkoły Ekonomicznej 2016 Instytutu Misesa

W dniach 13-17 stycznia 2016 r. w Karpaczu odbyła się III Zimowa Szkoła Ekonomiczna Instytutu Misesa - cykliczny kurs ekonomii wolnorynkowej dla wszystkich zainteresowanych.


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.