Nie zapomnij rozliczyć PIT do końca kwietnia
KRS: 0000174572
Powrót
Aktualności

Prawdziwy i fałszywy wzrost gospodarczy oraz ich granice – webinarium Instytutu Misesa

0
Instytut Misesa
Przeczytanie zajmie 1 min
JBW-YT.png

W poniedziałek na naszym kanale na YouTube odbyło się webinarium prowadzone przez dra Jakuba Bożydara Wiśniewskiego pt. „Prawdziwy i fałszywy wzrost gospodarczy oraz ich granice". Obejrzeć je można klikająć w ten link.

Dr Jakub Bożydar Wiśniewski wyjaśniał, czym różni się prawdziwy wzrost gospodarczy od iluzji wzrostu tworzonej przez banki centralne i inne państwowe instytucje. Razem z naszymi widzami zastanawiał się także, jak daleko taka iluzja wzrostu gospodarczego może zajść. Zachęcamy do obejrzenia webinaru.

O autorze:

Pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Nauk Ekonomicznych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz członek rady powierniczej Instytutu Misesa. Czterokrotny stypendysta amerykańskiego Ludwig von Mises Institute i trzykrotny stypendysta Institute for Humane Studies. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Cambridge, doktorat z ekonomii politycznej obronił na King’s College London. Autor książek „The Economics of Law, Order, and Action: The Logic of Public Goods”, “Libertarian Quandaries” i “The Pith of Life: Aphorisms in Honor of Liberty”, a także licznych artykułów naukowych z zakresu ekonomii i filozofii.

Kategorie
Aktualności Koronawirus

Czytaj również

KASE_Gdańsk_25-04-24_Reed_miniatura (1)

KASE

KASE Gdańsk - Wykład prof. L.W. Reed`a pt. „Free Trade vs. Protectionism”

KASE Gdańsk zaprasza na kolejny wykład!

KASE_Lublin_23-04-24_Reed_miniatura

KASE

Lawrence Reed 23-go kwietnia w Lublinie

Wygłosi wykład o niezauważanych codziennych bohaterach

KASE_Wrocław_18-04-24_Lach_miniatura

KASE

KASE Wrocław: Wykład mgr. Bonawentury Lacha, 18 kwietnia 2024 r.

Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii we Wrocławiu, we współpracy z Kołem Naukowym Ekonomii Pozytywnej ma przyjemność na wykład Bonawentury Lacha pt. „Racjonalność w Ekonomii”.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.