Powrót
Relacje

Profesor Witold Kwaśnicki – wspomnienie

0
Instytut Misesa
Przeczytanie zajmie 2 min
Witold-Kwasnicki_black

Profesor Witold Kwaśnicki może być bez wątpienia nazywany ojcem ekonomii austriackiej w Polsce. Spod jego skrzydeł wyszło wielu ekonomistów, którzy do dziś są głównymi filarami środowiska naukowego ASE. To właśnie oni tworzyli od początku zarówno Instytut Misesa jak i wydawnictwo Instytutu.

Szóstka z nich wzięła udział w zorganizowanym w trakcie IX Zjazdu Austriackiego panelu poświęconym pamięci profesora Kwaśnickiego. O swoich wspomnieniach związanych z Profesorem, jego osobie i dorobku naukowym opowiadali jego studenci: dr hab. Mateusz Machaj, prof. UWr, dr hab. Arkadiusz Sieroń, dr Alicja Sielska, Stanisław Kwiatkowski, Marcin Zieliński oraz Jacek Kubisz.

Profesor Kwaśnicki nie tylko zapadł w pamięć studentów jako wspaniały promotor i nauczyciel, przeszedł również do historii polskiej nauki jako jeden z najczęściej cytowanych ekonomistów. To ze względu na jego osobę naukowcy ściągali do Wrocławia, i tak właśnie profesor przyczynił się do stworzenia kadry ekonomistów na Uniwersytecie Wrocławskim, w składzie jaki obecnie znamy. 

Wkład profesora Kwaśnickiego w rozwój ekonomii austriackiej w Polsce nie może zostać przeceniony. W podzięce za jego dorobek zapadła decyzja o przyznaniu mu medalu za zasługi dla rozwoju austriackiej szkoły ekonomii w Polsce. Niestety, profesorowi nie dane było odebrać go osobiście. Nagroda została pośmiertnie złożona na ręce jego najbliższych w trakcie ostatniego Zjazdu Austriackiego. 

Nagranie zarówno panelu wspomnień, jak i wręczenia medalu mogą Państwo obejrzeć na naszym kanale YouTube. Zapraszamy:

Kategorie
Aktualności Multimedia Relacje

Czytaj również

MISES_GRUPOWE-12-1

Relacje

Za nami już X edycja Szkoły Ekonomicznej

Wzięło w niej udział prawie 40 uczestników.

publika

Relacje

Relacja z Austrian Economics Meeting Europe

13 i 14 maja w Angers odbyła się kolejna konferencja Austrian Economics Meeting Europe. Nie zabrakło na niej reprezentacji z Polski

Białystok_konferencja_2023_1

Relacje

26 i 27 czerwca odbyła się w Białymstoku VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa

Tym razem temat konferencji brzmiał: „Czego nauczył nas kryzys?”

355512014_637700421727376_640840761398956585

Relacje

Relacja z wykładów Bryana Caplana w Polsce

Aż w trzech miastach wygłosił wykład „The Case Against Education”.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.