Powrót
Relacje

Za nami X edycja Szkoły Ekonomicznej

0
Instytut Misesa
Przeczytanie zajmie 2 min
MISES_GRUPOWE-12-1

W dniach 20-24 września odbyła się kolejna edycja Szkoły Ekonomicznej. Była to już X odsłona sztandarowego projektu Instytutu Misesa. 

MISES_GRUPOWE-141.jpg

Podobnie jak w zeszłym roku tak i tym razem uczestnicy i wykładowcy spotkali się w podwarszawskich Falentach. Zarówno infrastruktura zapewniana przez ośrodek Cztery Żywioły jak i przyrodnicze otoczenie stwarzały warunki sprzyjające rozwojowi nauki. Kadra naukowa w składzie: Joanna Turowska, dr hab. Mateusz Machaj prof. UWr., dr Jakub Bożydar Wiśniewski, dr Mateusz Benedyk, dr Łukasz Jasiński, Przemysław Rapka i Dawid Megger przygotowała serię wykładów i seminariów. Ich tematyka dotykała zarówno najistotniejszych punktów austriackiej teorii ekonomicznej, jak i aktualnych wydarzeń gospodarczych. 

podium se 2023.jpg

Osób chętnych do udziału w Szkole nie brakowało. Wybór tych, którzy zakwalifikowali się do otrzymania stypendium nie był prosty. Wszystkim którym udało się dostać na Szkołę serdecznie gratulujemy. W szczególności wykazały się osoby, które zdały końcowy egzamin z wyróżnieniem na czele z Danielem Zaborem, Zdzisławem Grabdą i Błażejem Szkudlarkiem, którzy zajęli miejsca na podium.

W tej edycji, dzięki wsparciu naszych darczyńców, udało się zapewnić bezpłatny udział w Szkole aż 34 osobom. Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się również możliwość wzięcia udziału w Szkole odpłatnie. Tym razem skorzystały z niej aż 3 osoby. 

Miejmy nadzieję, że Szkoła Ekonomiczna będzie wciąż rozwijającym się projektem, ściągającym z roku na rok coraz więcej zdolnych oraz ambitnych pasjonatów ekonomii. Zachęcamy do wspierania jego rozwoju już dziś poprzez przekazywanie 1,5% podatku oraz darowizn na rzecz Instytutu Misesa.

Wszystkim ludziom dobrej woli już dziś z całego serca dziękujemy! 

MISES_GRUPOWE-78.jpg
Kategorie
Aktualności Relacje

Czytaj również

Witold-Kwasnicki_black

Relacje

Profesor Witold Kwaśnicki – wspomnienie

Hołd pamięci prof. Kwaśnickiemu oddają jego studenci.

Czyżniewski_Turowski_Relacja z wizyty L.W. Reeda w Gdańsku

Relacje

Relacja z wizyty Lawrence’a W. Reeda w Gdańsku

Profesor Reed, który był w Polsce w dniach 22–26 kwietnia, odwiedził — jak sam przyznał, po raz pierwszy w życiu — nadmorski Gdańsk.

20231202_154511

Relacje

Za nami Zjazd Austriacki 2023 - relacja

Nie zabrakło na nim niezwykłych gości i angażujących tematów

384401808_1045264130244290_8797561116037369329_n

Relacje

Relacja z konferencji "Nowe kierunki badań nad libertarianizmem"

Dzięki zespołowi związanemu z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w dniach 28-29 września odbyła się w Toruniu konferencja "Nowe kierunki badań nad libertarianizmem".


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.