Jak wesprzeć mises.pl – poradnik wolnorynkowca

13 lutego 2011 Aktualności komentarze: 10

Drodzy Czytelnicy!

Strona mises.pl miała swoją premierę 01.12.2003. Od tego czasu przeszła kilka transformacji. Ostatnia, najważniejsza, dokonała się w listopadzie 2010 (nowy layout).

Obecna Redakcja serwisu powstała w październiku 2009 roku. Większość osób trafiło do nas poprzez programy praktyk lub wolontariatu. Do dziś w pracę nad mises.pl zaangażowało się mniej lub bardziej ponad 50 osób. Dzięki nim zwiększyliśmy częstotliwość publikacji tekstów z 1 do 5-6 na tydzień. Żaden wolontariusz nie otrzymał w okresie 10.2009-02.2011 ani złotówki wynagrodzenia za tłumaczenie lub redagowanie tekstu.

Dzięki ciężkiej pracy wielu wolontariuszy w styczniu 2011 r. uzyskaliśmy wspaniały wynik: ponad 27 tys. unikalnych użytkowników przy około 107 tys. odsłon (dla porównania: w październiku 2009, kiedy ruszała Redakcja mises.pl, oglądalność była trzykrotnie niższa). Mamy wiele pomysłów na dalszy rozwój serwisu – ale to m.in. od Waszego wsparcia będzie zależało, ile z nich uda się nam zrealizować.

Ods??ony mises.pl 07.2010-01.2011

Po co nam wsparcie?

Serwis nie tylko wymaga pracy wolontariuszy, lecz także generuje koszty stałe w wysokości około 4000 PLN rocznie (serwery, domeny, usługi profesjonalnej korekty dla wybranych tekstów, usługi informatyczne) oraz koszty zmienne – zależne od wdrażanych funkcjonalności (głównie usługi informatyczne).

Nasza propozycja

Jako, że chcemy rozbudowywać serwis, promować wolnorynkowe poglądy i idee libertariańskie, potrzebujemy Waszego wsparcia. Obecnie działalność serwisu finansowana jest w 100% przez Instytut Misesa (z darowizn i wpływów z publikacji książkowych). Żeby zmienić ten stan rzeczy, poszukujemy osób, które zadeklarują darowizny na rzecz serwisu (jako osobnego projektu realizowanego przez Fundację).

Wiemy, że żeby „coś” otrzymać, musimy „coś” dać – dlatego proponujemy następującą wymianę:

1. Za comiesięczne darowizny w wysokości minimum 25zł oferujemy roczny raport podsumowujący działalność Redakcji mises.pl + 50% rabatu na najnowszą książkę Instytutu Misesa (szczegóły nt. publikacji już w najbliższy wtorek 15.02.2011).

2. Za comiesięczne darowizny w wysokości minimum 50zł oferujemy kwartalny i roczny raport podsumowujący działalność Redakcji mises.pl + najnowszą książkę Instytutu Misesa.

Każdy raport zawierać będzie:
– szczegółowe statystyki oglądalności (uzyskiwane poprzez google analytics)
– informacje o celach operacyjnych i ich wykonaniu za dany okres
– informacje o zakończonych, realizowanych i planowanych projektach
– informacje dot. realizacji budżetu
– plany rozwoju serwisu

Chcemy w ten sposób umożliwić naszym Darczyńcom kontrolę nad projektem, który wspierają. Raport będzie wysyłany do 10 dni po każdym kwartale lub roku.

3. Za comiesięczne darowizny w wysokości minimum 200zł oferujemy poza raportami i książką możliwość wpływania na bieżącą działalność serwisu. Darczyńcy przekazujący kwoty w tym przedziale będą mogli zgłaszać propozycje dot. tekstów do tłumaczenia oraz wdrażania nowych funkcjonalności. Ponadto będziemy konsultować z takimi osobami plany rozwoju serwisu. Szczegóły będą ustalane indywidualnie z każdym potencjalnym Darczyńcą.

4. Możemy zaproponować także umieszczenie linku (w postaci baneru w prawej kolumnie) do Państwa strony.

W celu uzyskania szczegółów prosimy o kontakt z redaktorem naczelnym: kliknij, by zobaczyć e-mail.

Każdego darczyńcę wpisujemy do księgi Mecenasów Instytutu Misesa i korzysta on z wszystkich przywilejów Mecenasów i Darczyńców Instytutu.

Wystarczy 10 osób, które zadeklarują wpłacać 50zł miesięcznie, aby pokryć aktualne zapotrzebowanie finansowe serwisu (sfinansowanie kosztów stałych oraz kosztów rozwoju).

Jak wesprzeć Mises.pl?

Osoby zainteresowane wsparciem Mises.pl prosimy o kontakt z redakcją: kliknij, by zobaczyć e-mail, lub bezpośrednio z redaktorem naczelnym: kliknij, by zobaczyć e-mail. Po ustaleniu szczegółów oraz wpisaniu na odpowiednią listę Darczyńców przelewu można dokonywać na konto główne Fundacji:

Fundacja Instytut Ludwiga von Misesa
ul. Długa 44/50/214
00-241 Warszawa
VWBank direct: 19 2130 0004 2001 0253 7975 0001
Z dopiskiem w tytule: darowizna na mises.pl

Informacje dotyczące przekazywania darowizn można znaleźć także na stronie www.mises.pl/wsparcie/darowizny.

Mam szczerą nadzieję, że naszą dotychczasową pracą udowodniliśmy, że warto zainwestować w Redakcję mises.pl.

Pozdrawiam serdecznie,
Dominik Jaskulski
redaktor naczelny mises.pl
wolontariusz

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

10 Komentarze “Jak wesprzeć mises.pl – poradnik wolnorynkowca

  1. @Balcerek
    mamy problem z tegorocznym 1%, ale pracujemy nad alternatywnym rozwiązaniem, proszę o jeszcze chwilę cierpliwości.

  2. No właśnie, jest 1%, czy nie ma? Od kilku lat przekazywałem swój i rodzica (któremu robię pit) jeden procent dla Was. Nie było to wiele, ale zawsze pięć dych wydarte fiskusowi.

  3. Ad 1, 3, 4
    Wielkie dzięki.
    Będzie dobrze. Pracujemy nad zagadnieniem. Za kilka dni opublikujemy stosowną instrukcję w sprawie 1%.

  4. Arianna Huffington sprzedała HufPo za 315 mln dolarów, a ma ok. 25 mln unikalnych użytkowników, więc Mises.pl jest obecnie warty… ponad 300 tys dolarów!!! ;)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *