„Ludzkie działanie w sporcie” to temat inauguracyjnego spotkania zorganizowanego przez Koło Naukowe Austriackiej Szkoły Ekonomii UMCS w Lublinie (KNASE). Te unikatowe wydarzenia odbywają się raz w miesiącu i swoją tematyką obejmują zagadnienia bezpośrednio lub pośrednio nawiązujące do dorobku austriackiej szkoły ekonomii.

Tym razem KNASE zaprosiło przedstawicieli oraz zawodniczki wielokrotnego mistrza Polski w piłce ręcznej kobiet – MKS Lublin. MKS Lublin to marka najbardziej utytułowanego klubu w grach zespołowych w Polsce. W ubiegłym sezonie – po 17 latach – lubelska drużyna sięgnęła ponownie po europejski puchar tym razem w rozgrywkach EHF Challenge Cup. Dotychczas żaden inny zespół tego w naszym kraju nie dokonał. Poza tym zawodniczki zdobyły po raz 20-ty tytuł Mistrzyń Polski oraz po raz 11-ty Puchar Polski.

Spotkanie zostało przeprowadzone w formie panelu, który złożony był z trzech części. Wzięli w nim udział: Marta Daniewska (menager marketingu), Kinga Achruk (zawodniczka, wielokrotna reprezentantka Polski), Sylwia Matuszczyk (zawodniczka, również wielokrotna reprezentantka Polski), Mariusz Szmit (prezes klubu), Kristina Repelewska (była zawodniczka, a obecnie kierownik drużyny) oraz Łukasz Jasiński (opiekun naukowy KNASE oraz moderator panelu).

Panel składał się z 3 części. W pierwszej z nich nasi goście odpowiadali na pytania zadane przez moderatora. Dotyczyły one między innymi takich zagadnień jak: wpływ niekonwencjonalnej kampanii marketingowej klubu na pozyskiwanie nowych sponsorów oraz kibiców, wpływie kampanii na treningi zespołu, roli odżywiania i stylu życia na sportową dyspozycję zawodniczek, skutecznych zasad pozyskiwania nowych sponsorów czy roli jaką odgrywa doświadczenie zdobyte na boisku w pełnieniu nowych funkcji w klubie. Część drugą stanowiły pytania skierowane przez liczną (około 150 osób) widownię do panelistów, a było ich przynajmniej kilkanaście. Dotyczyły one zagadnień z różnych obszarów wiedzy takich jak: psychologia sportu, radzenie sobie z porażką, ustalanie nowych strategicznych celów klubu, kolejne działania marketingowe czy pojawieniu się i przyjęciu przez drużynę nowych zawodniczek w klubie. Z kolei część trzecia to pytania naszych gości do widowni. Pytania dotyczyły tematyki zasad gry w piłkę ręczną. Warto było na nie odpowiadać, bo do wygrania było kilkadziesiąt biletów na najbliższy mecz MKS’u.

W miarę upływu czasu dało odczuć się rosnącą pozytywną atmosferę, a zwłaszcza kiedy przedstawiciele klubu opowiadali o relacjach na linii zespół – kibice – tak istotnych dla rozwoju klubu oraz w sytuacjach, kiedy zespołowi „nie idzie”. Dowodem na to jest relatywnie wysoka (i stale rosnąca) jak na polskie warunki frekwencja. W ostatnim meczu, który nie był określony mianem hitu kolejki, wyniosła ona 2000 osób.

To fantastyczne wydarzenie zostało upamiętnione wspólnym zdjęciem oraz prezentami od KNASE, którymi były książki: „Ekonomia w jednej lekcji” oraz „Ludzkie działanie. Traktat o ekonomii”. Zarówno organizatorzy jak i gośce byli bardzo zadowoleni z przebiegu spotkania, co zaowocowało decyzją o współpracy pomiędzy KNASE UMCS a MKS Lublin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cytat:
  • Posiadanie środków produkcji nie jest przywilejem lecz społeczną odpowiedzialnością. Kapitaliści i właściciele ziemscy są zmuszeni posługiwać się swoją własnością w celu usatysfakcjonowania konsumentów. Jeżeli są oni powolni i niedołężni w wykonywaniu swoich obowiązków, wówczas są karani stratą. Jeśli nie pojmą tej nauczki i nie zreformują sposobu prowadzenia interesów, stracą swe bogactwo. Żadna inwestycja nie jest bezpieczna na wieki. Ludwig von Mises
Mecenasi
Wspieraj Nas>>
W październiku wsparli nas:
Pan Michał Basiński
Pan Marek Bernaciak
Pan Wojciech Bielecki
Pan Bartosz Biernacki
Pan Rafał Boniecki
Pani Dominika Buczek
Pan Mirosław Cierpich
Pan Marcin Dabkus
Pan Wojciech Dąbek
Pan Michał Dębowski
Pan Paweł Drożniak
Pan Tomasz Dworowy
Pan Wiktor Gonczaronek
Pan Jarosław Grycz
Pan Adrian Grzemski
Pan Maciej Grzymkowski
Pan Karol Handzel
Pan Tomasz Hrycyna
Państwo Paulina i Przemysław Hys
Pan Łukasz Jasiński
Pan Dominik Jaskulski
Pan Paweł Jegor
Pan Gustaw Jokiel
Pan Dominik Jureczko
Pan Paweł Jurewicz
Pan Jan Kłosiński
Pan Jan Kochman
Pan Sławomir Krawczyk
Pan Wojciech Kukla
Pan Tomasz Malinowski
Pan Miłosz Mazurkiewicz
Państwo Magdalena i Marcin Moroniowie
Pan Igor Mróz
Pan Mateusz Musielak
Pani Maksym Mydłowski
Pan Tomasz Netczuk
Pan Filip Nowicki
Pani Karolina Olszańska
Pan Zbigniew Ostrowski
Pan Arkadiusz Pierowski
Pan Mikołaj Pisarski
Pan Bartłomiej Podolski
Pan Paweł Pokrywka
Pan Artur Puszkarczuk
Pan Michał Puszkarczuk
Pan Jakub Sabała
Pan Adam Skrodzki
Pan Norbert Slenzok
Pan Michał Sobczak
Pan Radosław Sobieś
Pan Piotr Sowiński
Pan Jan Tyszkiewicz
Pani Anna Wajs
Pan Adam Wasielewski
Pan Waldemar Wilczyński
Pan Tomasz Wojtasik
Pan Jakub Wołoszyn
Pani Mariola Zabielska-Romaszewska
Pan Karol Zdybel
Pan Marek Zemsta
Pan Aleksander Żarnowski
Pracownik Santander Consumer Banku
Forum Obywatelskiego Rozwoju
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców

Łącznie otrzymaliśmy 9 447,94 zł. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom!

Znajdź się na liście>>
Lista mecenasów>>