Prawdziwy i fałszywy wzrost gospodarczy oraz ich granice – webinarium Instytutu Misesa

16 maja 2020 Aktualności komentarze: 0

W poniedziałek na naszym kanale na YouTube odbyło się webinarium prowadzone przez dra Jakuba Bożydara Wiśniewskiego pt. „Prawdziwy i fałszywy wzrost gospodarczy oraz ich granice”. Obejrzeć je można klikająć w ten link.

Dr Jakub Bożydar Wiśniewski wyjaśniał, czym różni się prawdziwy wzrost gospodarczy od iluzji wzrostu tworzonej przez banki centralne i inne państwowe instytucje. Razem z naszymi widzami zastanawiał się także, jak daleko taka iluzja wzrostu gospodarczego może zajść. Zachęcamy do obejrzenia webinaru.

O autorze:

Pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Nauk Ekonomicznych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz członek rady powierniczej Instytutu Misesa. Czterokrotny stypendysta amerykańskiego Ludwig von Mises Institute i trzykrotny stypendysta Institute for Humane Studies. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Cambridge, doktorat z ekonomii politycznej obronił na King’s College London. Autor książek „The Economics of Law, Order, and Action: The Logic of Public Goods”, “Libertarian Quandaries” i “The Pith of Life: Aphorisms in Honor of Liberty”, a także licznych artykułów naukowych z zakresu ekonomii i filozofii.

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podnieśmy stopę wsparcia!
KRS: 0000174572
 
KRS: 0000174572