Nie zapomnij rozliczyć PIT do końca kwietnia
KRS: 0000174572
Powrót
Aktualności

Ludzkie gadanie #20: Blaski i cienie matematyzacji ekonomii

1
Instytut Misesa
Przeczytanie zajmie 1 min
thumbnail.png

Szkołę austriacką często posądza się o niechęć do stosowania matematyki w ekonomii. Ta kontrowersja jest tematem rozmowy Mateusza Benedyka z dr. Krzysztofem Turowskim. Panowie omawiają różnorodne sposoby implementacji matematycznych narzędzi do ekonomii: matematyczny formalizm w mikroekonomii, makroekonomiczne modele gospodarki, badania ekonometryczne i badania randomizowane. Starają się także zastanowić nad tym, co te poszczególne elementy wniosły do ekonomii. Premiera w środę, 06.10, o godz. 18:00.

Subskrybuj nasz kanał by być na bieżąco!

Przypominamy, że „Ludzkie gadanie" dostępne jest na YouTube oraz najpopularniejszych serwisach podcastowych: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Anchor, Breaker, RadioPublic oraz Overcast. Zapraszamy do odsłuchu!

Jeśli chcesz więcej takich podcastów, wesprzyj nas darowizną klikając w ten link. Dziękujemy!

Kategorie
Aktualności

Czytaj również

KASE_Wrocław_18-04-24_Lach_miniatura

KASE

KASE Wrocław: Wykład mgr. Bonawentury Lacha, 18 kwietnia 2024 r.

Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii we Wrocławiu, we współpracy z Kołem Naukowym Ekonomii Pozytywnej ma przyjemność na wykład Bonawentury Lacha pt. „Racjonalność w Ekonomii”.

KASE_Gdańsk_25-04-24_Reed_miniatura (1)

KASE

KASE Gdańsk - Wykład prof. L.W. Reed`a pt. „Free Trade vs. Protectionism”

KASE Gdańsk zaprasza na kolejny wykład!

KASE_Lublin_23-04-24_Reed_miniatura

KASE

Lawrence Reed 23-go kwietnia w Lublinie

Wygłosi wykład o niezauważanych codziennych bohaterach

Radosnych Świąt Wielkiej Nocy życzy

Aktualności

Instytut Misesa życzy wszystkiego dobrego na nadchodzące Święta


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarze 1
Tomasz Kłosiński

Świetny odcinek. Kapitalnie dr Turowski osadza analizę austriackiej szkoły w szerszym kontekście różnych podejść ekonomicznych, jak i w historii rozwoju myśli ekonomicznej w ogóle. Inspirujące jest to zwłaszcza, jak omówione są nie tylko różnice (co jest nagminne w okołoaustriackiej popkulturze), ale przede wszystkim podobieństwa do ekonomii głównego nurtu. Doskonałe przygotowanie merytoryczne i intelektualnie uczciwe, wyważone opnie. Krótko mówiąc: dobra robota!

Odpowiedz

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.