„Kapitalizm, socjalizm i prawa własności” – pobierz darmowego e-booka!

1 listopada 2019 Aktualności komentarze: 1

Długi weekend to dobra okazja do tego by nadrobić swoje czytelnicze zaległości. Instytut Misesa postanowił wyjść naprzeciw tej potrzebie i udostępnić darmowego e-booka. Uznaliśmy, że najlepszą propozycją będzie „Kapitalizm, socjalizm i prawa własności” dra hab. Mateusza Machaja.

Jak bezpłatnie pobrać e-booka?

Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę dolacz.mises.pl, uzupełnić wskazane w formularzu pola i wybrać interesujący format. Darmowego e-booka udostępniliśmy w trzech wariantach: PDF, EPUB lub MOBI – odpowiednich dla każdego rodzaju czytników. Na wskazanego maila przyjdzie link potwierdzający, a pobieranie e-booka rozpocznie się.

„Nie ma czegoś takiego jak darmowe e-booki…”

Za e-booka oczywiście nie pobieramy opłat. Zależy nam jedynie na możliwości kierowania naszych treści poprzez newsletter i wysyłanie innych informacji, które naszym zdaniem Was zainteresują. Obiecamy, że nie będziemy spamować.

„Kapitalizm, socjalizm i prawa własności”

Książka Mateusza Machaja ukazała się nakładem wydawnictwa Instytutu Misesa. Jest to próba uchwycenia na czym w istocie polega różnica między kapitalizmem a socjalizmem. Autor dokonuje przeglądu różnych stanowisk wobec takich zagadnień jak funkcja wiedzy w gospodarce, geneza i rola pieniądza, znaczenie przedsiębiorcy w gospodarce, a przede wszystkim prawo własności. W końcowych akapitach przedstawia zwięzłą, błyskotliwą interpretację najnowszych wydarzeń w gospodarce Polski i świata. Więcej o książce pisaliśmy w tym miejscu. Papierową wersję można oczywiście zakupić w naszym sklepie klikając w ten link.

Życzymy udanej lektury!

Podobał Ci się artykuł?

Wesprzyj nas
Instytut Misesa

O Autorze:

Instytut Misesa

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wroclawiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć – naszym zdaniem najwybitniejszego ekonomisty XX w. – Ludwiga von Misesa.

Pozostałe wpisy autora:

Komentarz “„Kapitalizm, socjalizm i prawa własności” – pobierz darmowego e-booka!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *